close
تبلیغات در اینترنت
جزيره نیم نگاه - 3
loading...

جزيره نیم نگاه

اجتماعی/فرهنگی/ورزشی/هنری/سیاسی

دهکده کتاب

نشست جایگاه کتاب در ایران ـ4/
وصفی: راسته کتابفروشی تهران ظرفیتی استثنایی است که در هیچ کشوری وجود ندارد
مدیرکل دفتر مجامع و تشکل‌های فرهنگی هنری وزارت ارشاد گفت: کشور ما یک ظرفیت استثنایی دارد که در هیچ کشوری از کشورهای جهان وجود ندارد و آن راسته کتابفروشی است. پیش از انقلاب اسلامی، راسته کتابفروشی تهران نزدیک بازار بود و امروز روبروی دانشگاه تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ نشست تخصصی جایگاه کتاب در ایران و نقش یونسکو ظهر امروز شنبه 2 آذر با حضور غلامعلی حداد عادل، سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، محمدرضا سعید‌آبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، محمد اللهیاری دبیر هفته کتاب، هیراناند پورکیت مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، علی شجاعی صائین، مدیرعامل موسسه خانه کتاب، محمود آموزگار دبیر انجمن ناشران و کتابفروشان تهران، محمدرضا وصفی مدیرکل دفتر مجامع و تشکل‌های فرهنگی هنری وزارت ارشاد در محل کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد.

وصفی یکی از سخنرانان این نشست، با موضوع افق‌های پیش روی نشر ایران در عرصه بین‌الملل گفت: در کشور ما بعد از صنعت خودرو، بیشترین تراکم سرمایه مردم در صنعت چاپ قرار دارد، اما به علت برخی مشکلات، چندان در اذهان عمومی جا ندارد. نکته بعدی درباره صنعت نشر این است که ما 10 هزار ناشر داریم که 3 هزارتای آن‌ها فعال هستند و برخی‌ از این 3 هزار ناشر نیز توانایی و بنیه مالی خوبی دارند. امتیازی که کشور ما دارد، شابک و ISBN است که اطلاعاتی است در خصوص اطلاعات. ایران از روزهای اول تاسیس خانه کتاب، عضو ISBN شد و این کار را به کشورهای اطرافش نیز تسری دارد.

وی افزود: ما در کشور 3 هزار کتابخانه فعال داریم که برابر آمار، در وضعیت متوسط جهانی قرار داریم، اما کشور ما یک ظرفیت استثنایی دارد که در هیچ کشوری از کشورهای جهان وجود ندارد و آن راسته کتابفروشی است. پیش از انقلاب اسلامی، راسته کتابفروشی تهران نزدیک بازار بود و امروز روبروی دانشگاه تهران است. در شهر قم هم راسته‌های کتابفروشی وجود دارد. این امکانی است که ما داریم و حتی کشورهای در حال توسعه از آن محروم‌اند. پدیده دیگر، نمایشگاه‌های سالیانه کتاب و از همه مهم‌تر نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است که طبق آمار، 5 میلیون‌ بازدیدکننده دارد و ایام برپایی آن، از زمان‌هایی است که اگر در تهران به دنبال هتل باشید، به مشکل برمی‌خورید.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل‌های فرهنگی هنری وزارت ارشاد در ادامه گفت: این‌ها، ظرفیت‌های زیرساختی ما در زمینه نشر هستند. احیای نسخ خطی مربوط به حوزه جهان اسلام چه به زبان فارسی و چه عربی که منجر به بنگاه‌های پژوهشی و دانشگاهی مختلف شد، باعث تغییر نگرش ما به تاریخ علم شد، اما نکته دیگر درباره نقش کتاب در آموزش زبان فارسی و انتقال علم از طریق این زبان است. چنین آثاری را می‌توان به وفور در کشور افغانستان مشاهده کرد. صنعت نشر ما با امضای 3 قرارداد با افغانستان، عراق و کردستان عراق، مدارس نشر را فعال کرده است.

وصفی همچنین گفت: ما در حوزه علوم پایه و پزشکی جزو کشورهایی هستیم که آثار علمی را به روز ترجمه می‌کنیم و سریع وارد چرخه فروش و بازار نشر می‌کنیم. در ایران کتاب با مسائل بهداشت و درمان، آموزش و موضوعات اجتماعی ارتباط خوبی دارد که می‌تواند مورد توجه یونسکو قرار بگیرد. ارتباط نشر مکتوب ایران و حوزه کودک و نوجوان بین کشورهای منطقه و همچنین کشورهای اسلامی، سرآمد است که این مسئله هم می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. در این سال‌ها در حوزه هنر و انتشار کتب هنری هم اتفاقات خوبی افتاده که به عنوان نمونه می‌توان به انتشار آثار استاد محمود فرشچیان اشاره کرد؛ چون ایشان تا چند سال پیش اجازه انتشار آثارشان را در ایران نمی‌دادند. نشر دانشگاهی نیز از دیگر مقولاتی است که در کشورمان، به طور تخصصی دنبال می‌شود و می‌تواند سوژه‌ای برای همکاری با یونسکو باشد.

هیراناند پورکیت نیز در این برنامه به بیان سخنانی پرداخت.

مجله خبری مهر

مدير جزيره بازدید : 44 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 8:44 نظرات ()

دهکده ورزش

AFC دینش را به نکونام ادا می‌کند؟ /لابی چینی برای تصاحب نوپی که حق ایران است

ورزش > فوتبال ملی - جواد نکونام کاندیدای دریافت توپ طلای فوتبال آسیاست.

میثم بهرامی : نام جواد نکونام در لیست سه بازیکن برتر سال آسیا دیده می‌شود و حالا او باید برای دریافت توپ طلا با «ها دائه سونگ» از کره جنوبی و «ژنگ ژی» از چین رقابت کند. نکونام که یکی از مهره‌های تاثیرگذار استقلال و تیم ملی در طول یک سال گذشته بوده، در این مدت توانسته سه بار بهترین بازیکن میدان شود که همین موضوع باعث شده کنفدراسیون فوتبال آسیا نام او را بین بازیکنان برتر قاره قرار دهد.

هر سه دفعه‌ای که جواد نکونام بهترین بازیکن یک مسابقه بین‌المللی شده، در دیدار ایران - لبنان بوده است. او یک بار در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی و دو بار هم در چارچوب مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا، بهترین بازیکن شده که هر در سه مسابقه، حریف ایران تیم ملی لبنان بوده است. اتفاقا برای کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات انتخابی جام جهانی با ارزش است و اینکه نکونام توانسته در چنین مسابقه‌ای بهترین بازیکن زمین شود، امتیاز بالایی از نظر AFC دارد.
ژنگ ژی بازیکن چینی هم سه بار در مسابقات بین المللی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده است اما ها دائه سونگ بازیکن کره‌ای این لیست، دو بار به این موفقیت رسیده. بنابراین نکونام و ژنگ‌ژی شانس بیشتری برای دریافت توپ طلا دارند رقابت اصلی بین دو بازیکن ایران و چین است.
برای کنفدراسیون فوتبال آسیا اهمیت زیادی دارد که بهترین بازیکن سال آسیا، حتما در سالن محل برگزاری این مراسم حضور داشته باشد و اگر بهترین بازیکن نتواند خودش را به محل برگزاری مراسم برساند، این جایزه به نفر دوم اهدا خواهد شد. این حساسیت از زمانی ایجاد شده که AFC، هوندا بازیکن ژاپنی تیم زسکا مسکو را به عنوان بازیکن سال آسیا انتخاب کرد اما او به محل برگزاری مراسم نرفت و نماینده‌اش را برای دریافت جایزه به آنجا اعزام کرد. همان جا بود که مسئولان AFC تصمیم گرفتند از این به بعد جایزه را به بازیکنی بدهند که حتما در سالن حضور دارد. از آنجا که فوتبالیست‌های آسیایی شاغل در فوتبال اروپا نمی‌توانستند خودشان را برای این مراسم به مالزی برسانند، AFC تصمیم گرفت که نام لژیونرها را از میان گزینه‌های دریافت توپ طلا خارج کند و همین باعث شد جواد نکونام که در سال‌های 2009 و 2010 روزهای خوبی را در اوساسونا پشت سر می‌گذاشت، شانس دریافت توپ طلای آسیا را از دست بدهد. با این حساب می‌توان گفت که در این سال‌ها در حق نکونام احجاف شد و در حالی که او می‌توانست بهترین بازیکن سال آسیا لقب بگیرد، با تصمیمات عجیب مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، این شانس را از دست داد.
از شانس بد نکونام، زمانی که او از اوساسونا به ایران برگشت، AFC یک جایزه جدید برای لژیونرهای آسیایی شاغل در قاره‌های دیگر در نظر گرفت و این جایزه تحت عنوان «لژیونر سال آسیا» سال گذشته به شینجی کاگاوا بازیکن ژاپنی منچستر یونایتد رسید. حالا در شرایطی که جواد نکونام با فوتبال اروپا خداحافظی کرده و در حال درخشش در فوتبال ایران است، این شانس را دارد که توپ طلای آسیا را تصاحب کند. او که می‌داند در صورت نرفتن به مالزی، شانس دریافت توپ طلا را از دست می‌دهد، مقدمات سفر به این کشور را فراهم کرده و در مسابقه استقلال - گسترش تبریز غایب خواهد بود. او پس از برگزاری مسابقه استقلال - ملوان، تهران را به مقصد کوالالامپور ترک می‌کند.
در زمان برگزاری مراسم معرفی بهترین‌های فوتبال آسیا، ها دائه سونگ کاپیتان اف‌سی‌سئول کره جنوبی درگیر مسابقه تیمش در پلی‌آف کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست و ژنگ‌ژی هم باید در نیمه نهایی جام حذفی چین در ترکیب گوانگ‌جو به میدان برود. با این حساب احتمال اینکه این دو نفر به مالزی بروند کم است و اگر هر کدام از آن‌ها نتواند خودش را به مالزی برساند، خود به خود از گردونه رقابت حذف می‌شود تا شانس نکونام بالا برود. تیم ملی ایران با کسب 16 امتیاز به جام جهانی رفت که از این نظر پس از ژاپن، بیشترین امتیاز را در میان تیم‌های آسیایی کسب کرده است. این می‌تواند پوئن مثبتی برای نکونام باشد. اما سیستم کنفدراسیون فوتبال آسیا در معرفی بهترین‌های سال به این شکل است که اگر در یک بخش امتیازها برابر یا نزدیک به هم باشد، کمیته فنی شرایط را می‌سنجد و با صلاحدید خودش گزینه برتر را معرفی می‌کند. با این حساب اصلا بعید نیست که با وجود شانس بیشتر نکونام و ژنگ‌ژی، توپ طلا به دائه سونگ برسد.
جواد نکونام در صورت غلبه بر رقبای خود، اولین بازیکن استقلالی خواهد بود که به توپ طلای آسیا می‌رسد. ایران از سال 2004 که علی کریمی جایزه توپ طلا را گرفته، دیگر هیچ وقت نتوانسته به این افتخار برسد و حالا جواد نکونام می‌تواند پس از 9 سال کشورش را به توپ طلای آسیا برساند. خداداد عزیزی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی چهار بازیکن ایرانی هستند که تا به حال به این افتخار رسیده‌اند. سال گذشته هم نام علی کریمی و محسن بنگر در میان 5 بازیکن برتر فوتبال آسیا قرار داشت اما در نهایت لی کئوون هو بازیکن اولسان کره جنوبی که با تیمش قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده بود، توپ طلای 2012 آسیا را دریافت کرد.

در فاصله 48 ساعت تا پایان رقابت بر سر انتخاب ستاره فصل آسیا ، چینی ها تلاش زیادی می کنند تا ژنگ ژی دفاع تیم گوانگژو ، قهرمان فصل آسیا بتواند بهترین بازیکن سال شود. او امتیازاتی تقریبا مشابه با جواد و کمی حتی کمتر دارد . فدراسیون ایران هم که همرمان با توپ طلا شانس کسب عنوان بهترین تیم ملی را دارد ، چندان پر هیجان دنبال کار نکونام نیستند چون شاید ترجیح شان رسیدن به جایزه ای است که مهری بر مدیریت مجموعه خودشان باشد.
خبرآنلاین

مدير جزيره بازدید : 30 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 8:43 نظرات ()

دهکده سیاست

از گوشه و کنار سیاست : روایت جان کری از فریادهایی که ظریف بر سرش کشید/اموال عسگراولادی چقدر است؟/ دلیل عدم تمایل خاتمی برای حضور در دانشگاه تهران و ..

به گزارش سلام آباده سایت مشرق در روایت خود از […]

به گزارش سلام آباده سایت مشرق در روایت خود از گوشه و کنار سیاست نوشت:

* جان کری وزیر خارجه آمریکا در توصیف مذاکرات خود در ژنو ۴ با محمدجواد ظریف گفته است: “ظریف سه بار سر من فریاد کشید. او می‌گفت چرا توافقات و متن قبلی را به هم زدید؟ من به جواد گفتم تا حالا در طول عمرم هیچ فردی این گونه سرم فریاد نکشیده و مرا این گونه متهم به سوء نیت و بی‌اعتمادی نکرده بود.”

*تعدادی از عناصر افراطی به دیدار خاتمی رفته و از وی خواسته‌اند در مراسم ۱۶ آذر دانشگاه تهران حضور یابد و سخنرانی کند. خاتمی در پاسخ گفته من در این مراسم نه حضور می‌یابم و نه سخنرانی می‌کنم اما به شما هم توصیه می کنم سخنرانانی که دعوت می‌کنید نباید تند و افراطی باشند. ما باید فضای سیاسی و دانشگاهی کشور را کنترل کنیم. ما نباید هزینه افراطی‌گری افراد و گروه‌های سیاسی را بپردازیم. به شما توصیه می‌کنم وارد نقد دولت روحانی را نشوید. نقد روحانی مایه انشقاق اصلاح‌طلبان خواهد شد.”

*احمدی‌نژاد در جمع گروهی از حامیان خود گفته است: “در دانشگاه ایرانیان بنا ندارم وارد کارهای سیاسی شوم. باید محیط علمی دانشگاه ایرانیان حفظ شود. بنا دارم در اینجا کار دانشگاهی کنم و وارد سیاست نشوم.” احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به دشواری‌های کار اجرایی افزود: “دولت جدید تازه متوجه مشقت‌های کار اجرایی شده است و فهمیده‌اند اداره دولت و تأمین نیازهای مردم چه مشقت‌هایی دارد. دولت نباید مشکلات را فرافکنی و به دیگران نسبت دهد.”

*شنیده‌ایم ‌به‌رغم آنکه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات رأی به ریاست “ابوذر ابراهیمی ترکمان” بر این سازمان داده است اما با مخالفت‌های صورت‌گرفته در دولت با انتصاب وی، برخی خبرها حکایت از احتمال معرفی “علیرضا معیری” سفیر و نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو دارد.

*برخی حامیان احمدی‌نژاد می‌گویند احتمال تعویق دادگاه وی وجود دارد. احمدی نژاد ۹ شاکی حقیقی و حقوقی دارد. طبق زمان اعلام‌شده، رسیدگی به شکایت‌ها از احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه ۵ آذر در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران برگزار می‌شود.

*شبکه تلویزیونی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بیداری اسلامی از ۲۲ بهمن کار خود را آغاز خواهد کرد. نام‌های “سروش” و “امید” برای این شبکه پیشنهاد شده است. این شبکه تلویزیونی با روزی ۴ ساعت کار خود را کلید خواهد زد و از فروردین آینده زمان پخش آن به ۶ ساعت خواهد رسید.

*شنیده‌ایم حسن روحانی با حضور در مراسم ۱۶ آذر مخالفت کرده و گفته است:” بنده قراری برای شرکت در این مراسم نداشته‌ام.” وی همچنین ضمن مخالفت با حضور چهره‌های تنش‌آفرین به عنوان سخنران در این مراسم گفته است: “نباید فضای دانشگاه‌ها را ملتهب کرد. کشور نیاز به آرامش برای عبور از مشکلات دارد. هرگونه تنشی در دانشگاه‌ها به ضرر وزیر، اساتید و دانشجویان است.”

*بر اساس آمارهای گرفته‌شده، تعداد هیئت‌های مذهبی کشور از مرز ۸۰ هزار گذشته است. تعداد هیئت‌های مذهبی در شهر تهران بیش از ۲۱ هزار است. در مراسم محرم امسال با رشد ۸ درصدی، بیش از ۷۰ هزار روحانی به شهرها و روستاهای کشور برای بزرگداشت عاشورا و محرم اعزام شدند.

*اخیرا مؤسساتی برای شناسایی نخبگان داخل کشور شروع به کار کرده‌اند. این مؤسسات وظیفه دارند نخبگان داخلی را برای دانشگاه‌های خارجی شناسایی نمایند. این مؤسسات ضمن فراخوان‌دادن برای اخذ بورسیه از دانشگاه‌های خارجی، اقدام به ثبت نام از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر داخلی برای اعزام به دانشگاه‌های خارجی می‌کنند. در این مؤسسات سؤالات از خارج کشور آمده و امتحانات زیر پوشش دوربین‌های مداربسته انجام می‌شود. سپس پاسخنامه‌ها به خارج کشور ارسال و مدتی بعد افراد نخبه انتخاب و به دانشگاه‌های خارجی دعوت می‌شوند.

*شنیده‌ایم “مهران مدیری” و “رامبد جوان” مذاکراتی را با مسؤولان سیما برای ساخت سریال‌های تلویزیونی آغاز کرده‌اند. سریال “رامبد جوان” مایه طنز اجتماعی دارد. مدیری هم که پیش از این به دلیل اختلافات مالی از صدا و سیما جدا شده بود با طرح‌های مختلف به‌ویژه در مایه‌های طنز وارد مذاکره شده است.

*برخی کارشناسان از ضرورت جدا شدن بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت سخن می‌گویند. شنیده‌ایم در دولت هم بحث‌هایی برای بازگشت به ساختار سابق و تبدیل این وزارتخانه به دو وزارتخانه صنعت و معدن، و وزارت بازرگانی کلید خورده است. در صورت تصویب وزارت بازرگانی، از یحیی آل‌اسحاق به عنوان وزیر پیشنهادی نام می‌برند.

*شنیده‌ایم در بخشی از وصیت‌نامه مرحوم عسگراولادی چنین آمده است: ۱-نماز و روزه قضا ندارم. ۲- بدهی بابت خمس و سهم امام ندارم. ۳-از مال دنیا فقط یک باب خانه در خیابان ایران دارم که آن هم به همسر و فرزندانم به ارث می‌رسد.

مدير جزيره بازدید : 29 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 8:35 نظرات ()

دهکده مد

مدل ژاکت بافتنی زنانه(بلوز بافتنی زنانه)

مدل ژاکت بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل بلوز بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل ژاکت بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل بلوز بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل ژاکت بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل بلوز بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل ژاکت بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

مدل بلوز بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

ژاکت بافتنی زمستانی,بلوز بافتنی زنانه

 

منبع : بیتوته

مدير جزيره بازدید : 43 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 8:34 نظرات ()

دهکده عشاق

چالش‌های ناهمگونی در ازدواج‌

ناهمگونی در ازدواج‌,ازدواج های نامتعارف,مساله ازدواج

ازدواج های نامتعارفی را این روزها می بینیم. ازدواج هایی که معیارهایشان تناسبی با هم ندارند و در نتیجه خیلی زود به جدایی می رسند.

در مساله ازدواج تفاوت‌های فردی زیادی وجود دارد یعنی هیچ دو ازدواجی نیست که بر اساس ملاک‌های ثابتی صورت گرفته باشد. در این شرایط باید بررسی کرد که اساساً یک ازدواج موفق بر اساس چه ملاک‌هایی باید صورت بگیرد و تا چه اندازه ازدواج‌هایی که در حال حاضر انجام می‌شود بر اساس معیارهای درست است. باید به این نکته توجه شود که در حال حاضر ما در ازدواج‌های امروزی شاهد نوعی ناهمگونی هستیم و هر کسی بر روی ملاک خاصی تاکید می‌کند. به هم ریختگی معیارها در ازدواج باعث پدید آمدن ازدواج های ناموفق و پنهان کاری در زندگی های امروز شده است که نهایتا در زندگی منجر به مسایلی مانند خیانت و عدم وفاداری زن و مرد نسبت به هم خواهد شد.
 
سن‌های نامتناسب
در حال حاضر شاهد ازدواج‌هایی هستیم که به سن توجه نمی‌شود و به مساله هم سنی زوجین و یا زوج‌هایی که زنان از مردان بزرگتر هستند در سال‌های اخیر به عنوان پدیده جدید شاهد هستیم که در گذشته این گونه ازدواج‌ها معنایی نداشت و یا امروزه شاهدیم مساله مناطق جغرافیایی نادیده گرفته می‌شود و افراد با وجود منطقه جغرافیایی متفاوت با هم ازدواج می کنند. در واقع نوعی تحرک و انتقال را در ازدواج‌ها شاهد هستیم به طور نمونه در گذشته ازدواج‌ها درون فامیل، درون روستا، درون شهرستان بود ولی در حال حاضر این گونه از تغییرات به وجود آمده است.

در مساله تناسب سنی باید به این نکته توجه شود که در اکثر فرهنگ‌ها به دلیل مسایل فیزیولوژیکی جنسی بهتر است که زن از مرد کوچکتر باشد و این به دلیل این است که زن نیاز به حمایت دارد، زن، موجودی حمایت طلب است و زن از برتر بودن همسر خود احساس افتخار و رضایت درونی می‌کند. ولی این احساس در شرایط بالعکس وجود ندارد و مرد احساس حقارت می‌کند، برای مثال، در مواردی مانند تناسب تحصیلی، اگر پسر دیپلمه با یک خانم پزشک ازدواج کند، هیچ گاه مرد احساس غرور نخواهد کرد، بلکه احساس حقارت می‌کند و احتمال شکست این گونه ازدواج‌ها بیشتر است، چون در این شرایط مرد می‌خواهد بر احساس حقارت خود غلبه کند، ناخودآگاه همسر خود را اذیت می‌کند و برای او محدودیت به وجود می‌آورد. البته باید به این مساله توجه شود که تمامی این ملاک‌ها در یک شخص وجود ندارد، بلکه باید به مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و تناسبات نگاه کرد و از طرفی نسبی است.

مخالفت خانواده‌ها
در گذشته بسیاری از ازدواج‌ها بر اساس همسانی طبقات اجتماعی و اقتصادی بود. به طور مثال پسر یک کدخدا با دختر کدخدای دیگر ازدواج می‌کرد ولی در حال حاضر این طور نیست و امکان دارد پسر پولداری با دختری از طبقه متوسط با هم ازدواج کنند. از طرفی امروزه شاهد بسیاری از ازدواج‌ها هستیم که خانواده‌ها موافق نیستند که این مساله هم در گذشته بسیار کم بود و در گذشته معتقد بودند که خانواده‌ها با هم وصلت می‌کنند.

امروزه به تناسب خانواده‌ها توجهی نمی‌شود و دختر و پسر می‌گویند که ما می‌خواهیم با هم زندگی کنیم، در صورتی که این درست نیست، در روانشناسی به عوامل پشت پرده مانند خانواده‌ها عوامل مکنون و یا نهفته می‌گوییم. باید به این مساله توجه شود اگر پدر و مادرها مخالف ازدواجی باشند، مرتب سمپاشی می‌کنند و این زمینه‌ای برای شکست می‌شود، اما اگر موافق باشند فضا را برای ازدواج تلطیف می کنند.


عشق یا عقل؟
در یک ازدواج موفق ما دو بعد منطقی و احساسی داریم. ابعاد منطقی ازدواج که با شناخت خود شروع می‌شود و به دیگر شناسی، هدف شناسی، تناسب اخلاقی، تناسب اعتقادی و مذهبی، تناسب سنی، تناسب ظاهری و جسمی، تناسب فرهنگی و اجتماعی، تناسب خانوادگی، تناسب اقتصادی، تناسب هوشی، تناسب تحصیلی، تناسب در رغبت‌ها و علایق، تناسب جغرافیایی و به تناسب سیاسی می‌رسد. ما در یک ازدواج موفق اول به بعد منطقی که شامل تناسبات گفته شده است، توجه می‌کنیم و بعد به مساله دوست داشتن و عشق ورزیدن می‌پردازیم.

عشق، محبت و دوست داشتن ناگهانی به وجود نمی‌آید، بلکه به مرور زمان ایجاد می‌شود. به همین دلیل است که در ازدواج باید ابتدا به ابعاد منطقی ازدواج توجه کنیم، چون زمانی که دو طرف تناسب‌های لازم را با هم داشته باشند، احتمال ایجاد محبت هم در آنها افزایش می‌یابد و بر این اساس ازدواج‌ها موفق می‌شود.

ناهمگونی در ازدواج‌,ازدواج های نامتعارف,مساله ازدواج

ازدواج‍های تک معیاری
امروزه شاهد بسیاری از ازدواج‌ها هستیم که فرد فقط به دلیل موقعیت شغلی، مالی و یا تحصیلی با فردی ازدواج می‌کند و به مابقی تناسبات توجهی نمی‌کند، متأسفانه ازدواج‌هایی که بر این اساس شکل می‌گیرند از جمله ازدواج‌هایی هستند که به شکست می‌رسند. ازدواج زن و یا مرد به خاطر ترحم، اقدام به ازدواج بعد از فوت یکی از نزدیکان در شرایطی که فرد در شرایط نیاز عاطفی شدید قرار دارد، اقدام به ازدواج به دلیل فرار از خانواده نامطلوب و هر نوع شتاب‌زدگی در ازدواج باعث ایجاد این شکست خواهد شد.

هارمونی ملایم
گاهی ازدواج‌هایی را می‌بینیم که در طول یک ماه، پس از آشنایی به ازدواج ختم می‌شود. بدیهی است این نوع شتاب‌زدگی است که منجر به شکست می‌شود، ازدواج باید با یک سرعت و هارمونی ملایم پیش برود. توصیه ما به زنان و مردان در آستانه ازدواج این است که سه ماه آشنایی، یک سال نامزدی رسمی، زیرا اصل بر این است که دختر و پسر در موقعیت‌های طبیعی و واقعی همدیگر را بشناسند. بعد از یک سال نامزدی باید بررسی شود و اگر احتمالات برای زندگی موفق بالاتر رفته بود، آنگاه عقد و بعد عروسی و زندگی مشترک صورت گیرد.

سنتی می‌پسندید یا مدرن؟
ازدواج‌ها را بر اساس سنتی بودن و یا جدید بودن نمی‌توانیم بررسی کنیم. ازدواج‌ها بر اساس هم‌کفو بودن و یا هم کفو نبودن مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تناسب‌ها در هر شرایط زمانی که رعایت شود می‌تواند یک ازدواج موفق را به وجود آورد و اگر رعایت نشود ازدواج ناموفق به بار خواهند آورد. ما باید تفاوت‌های فردی و فرهنگی همدیگر را بشناسیم، بپذیریم و با آنها کنار بیاییم.

خط قرمزهای ازدواج
دوستی‌های قبل از ازدواج به همراه روابط آزاد قبل از ازدواج موجب نوعی بد بینی، سوء ظن و محافظه کاری در دختران و پسران شده است.

وقتی افراد با هم ارتباط آزاد دارند، زمانی که می‌خواهند ازدواج کنند شک بر اینکه آیا فرد مورد نظر با شخص دیگری رابطه داشته است یا نه؟ موجب می‌شود ازدواج شخص به تأخیر بیفتد.

باید به این مساله توجه شود که این مساله یک آفت است. دوستی با جنس مخالف با روابط آزاد جنسی قبل از ازدواج متفاوت است. در آشنایی قبل از ازدواج، خط قرمزهایی وجود دارد و آن دسته از دختران و پسرانی که این خط قرمزها را رعایت می کنند ازدواج‌های موفق‌تری دارند. به همین دلیل به دختران و پسران توصیه می‌کنیم عفت و پاکدامنی خود را همواره، به ویژه پیش از ازدواج حفظ کنند. البته افرادی که این مسایل را رعایت نمی‌کنند، مسایلی مانند اختلال شخصیت، مشکلات فرهنگی و کمرنگ شدن باورهای مذهبی وجود دارد.
منبع:شفقنا

مدير جزيره بازدید : 31 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 8:32 نظرات ()

دهکده سلامتی

10 راه جلوگیری از واریس پا

بیماری واریس,واریس پا,راههای پیشگیری از واریس

عوامل پیشگیری از واریس پا

10 راه جلوگیری از واریس پا
سیاهرگ ها یا وریدهای واریسی به رگ های خونی پیچ خورده و گشادی گفته می شود که بیشتر در پاها دیده می شوند. فشار مداوم روی سیاهرگ ها باعث می شود دیواره رگ های خونی ضعیف شود و رگ های واریسی ایجاد گردد.


در بیشتر افراد، وریدهای واریسی، بدشکل و عنکبوتی هستند و از این نظر آزاردهنده می باشند، ولی در برخی موارد نیز باعث ایجاد درد زیادی موقع راه رفتن و ایستادن می شوند و در موارد شدید باعث بروز زخم های پوستی می گردند.
راهی برای جلوگیری از تشکیل سیاهرگ های واریسی وجود ندارد، ولی با انجام برخی کارها می توان احتمال ابتلا به این مشکل را کاهش داد:


1- به طور منظم ورزش کنید.
پیاده روی و آهسته دویدن، جریان خون را در پاها بهبود می دهد و جریان خون مناسب، از پیشرفت و بدتر شدن سیاهرگ های واریسی جلوگیری می کند.
همچنین ورزش، فشار خون بالا را کاهش می دهد و سیستم گردش خون کل بدن را تقویت می کند.


2- از ایستادن طولانی مدت خودداری کنید.
ایستادن در یک جا برای مدت زمان طولانی، فشار وارده به سیاهرگ های پاها را افزایش می دهد. این فشار وارده نیز دیواره رگ های خونی را ضعیف می کند.
البته برخی مشاغل طوری هستند که فرد مجبور است مدت طولانی در یک جا سر پا بایستد. در این گونه مواقع سعی کنید هر چند وقت یک بار وضعیت بدنی خود را تغییر دهید و حداقل هر نیم ساعت یک بار کمی قدم بزنید تا خیلی یک جا نایستید.
اگر می توانید در حالت نشسته هم کار خودتان را انجام دهید، سعی کنید مدتی هم بنشینید.صندلی های بلندی وجود دارند که در برخی موارد می توانید به جای ایستاده کار کردن، از آنها برای انجام کار خود استفاده کنید.

 

بیماری واریس,واریس پا,راههای پیشگیری از واریس

 عوامل پیشگیری از واریس پا

 3- به طور صحیح بنشینید.
روی صندلی، صاف و راست بنشینید و پاهایتان را روی هم نیندازید.
نشستن صحیح و مناسب، گردش خون را در پاها بهبود می بخشد، در حالی که انداختن پاها روی هم، جریان خون را در پاها مختل می کند.


4- وزن مناسب و سالم بدن را حفظ کنید.
وزن اضافی بدن در افراد چاق، فشار زیادی روی پاها و سیستم گردش خون بدن وارد می کند. لذا کاهش وزن اضافی بدن، خطر ابتلا به سیاهرگ های واریسی را در خیلی موارد کم می کند.یک برنامه غذایی سالم و مناسب داشته باشید و از مصرف غذاهای پر کالری و با ارزش غذایی کم خودداری کنید. همچنین به طور منظم ورزش کنید.با داشتن یک برنامه غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم، خطر ابتلا به واریس پا هم کم می شود.


البته برخی افراد، بدون در نظر گرفتن وزن آن ها، بیشتر از بقیه مستعد ابتلا به واریس پا هستند. در این گونه موارد هم بایستی وزن مناسب بدن را حفظ کرد، ولی بایستی با پزشک متخصص در مورد سایر راه های کاهش خطر ابتلا به واریس مشورت نمود.


5- سیگار نکشید.
کشیدن سیگار خطرات زیادی برای سلامتی بدن دارد، ولی به یاد داشته باشید که بالا رفتن فشار خون در اثر مصرف سیگار، در ایجاد سیاهرگ های واریسی موثر است.


6- از مصرف قرص های ضد بارداری با استروژن بالا خودداری کنید.
مصرف طولانی مدت قرص های ضد بارداری با استروژن بالا، خطر ابتلا به واریس پا را افزایش می دهد که به دلیل تغییر عملکرد دریچه های سیستم گردش خون است.
لذا اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی از قرص های ضد بارداری استفاده کنید با پزشک متخصص مشورت کنید تا داروی دیگری برای شما بنویسد، و یا سایر روش های جلوگیری از بارداری را برای شما بیان کند تا از آنها استفاده کنید.


7- پاهای خود را مدتی بالا نگه دارید.
خصوصا اگر مدت زمان طولانی ایستاده اید، مدتی در طی روز و یا بعد از اتمام کار خود، پاهای خود را بالا نگه دارید تا گردش خون در پاها بهبود یابد و پاها استراحت کنند.
همچنین موقع خواب می توانید کمی پاهای خود را بالاتر بگذارید. برداشتن فشار از روی پاها، از تجمع خون در سیاهرگ ها جلوگیری می کند.


8- شلوار و دامن تنگ نپوشید.
برای بهبود جریان خون به قسمت های پایینی بدن، از پوشیدن لباس تنگ در قسمت پاها و کمر خودداری کنید. لباس های کمی گشاد و نرم بپوشید.هم چنین کفش راحت، با پاشنه متوسط و اندازه پای خود بپوشید و از پوشیدن کفش های پاشنه بلند و تنگ و نامناسب خودداری کنید.

 

بیماری واریس,واریس پا,راههای پیشگیری از واریس

 عوامل پیشگیری از واریس پا

9- جوراب سفت و مخصوص واریس بپوشید.
اگر واریس پای شما روز به روز بدتر می شود، از جوراب های  مخصوص واریس استفاده کنید. این جوراب ها را می توانید از داروخانه و یا مراکز فروش لوازم پزشکی تهیه کنید.
قبل از خرید جوراب مخصوص واریس، درباره اندازه و میزان فشردگی جوراب که مناسب شرایط شما باشد، با پزشک خود یا دکتر داروخانه مشورت کنید.


10- از درمان های پزشکی استفاده کنید.
در حالی که استفاده از روش های بالا می تواند از پیدایش سیاهرگ های واریسی جلوگیری کند، ایجاد سیاهرگ های واریسی جدید را متوقف نماید و اندازه و میزان درد سیاهرگ های واریسی موجود را کاهش دهد، اگر با این همه درد شدیدی داشتید یا اگر روش های بالا موثر نبودند، بایستی از درمان پزشکی تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنید.


این روش های درمانی عبارتند از:

اسکلروتراپی، جراحی با لیزر و برداشتن سیاهرگ های واریسی از پا.
با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش درمانی مناسب شما را بیان کند.


نکات مهم
1- سیاهرگ های واریسی پا در زنان شایع تر است، ولی تعداد زیادی از مردان را نیز می تواند مبتلا کند. با افزایش سن، احتمال ابتلا به واریس پا بیشتر می شود، اما سیاهرگ های واریسی در هر سنی می توانند تشکیل شوند و مسئله وراثت نیز در بروز این مشکل موثر است.


2- اگرچه سیاهرگ های واریسی به طور کلی مشکل خطرناکی نیستند، ولی می توانند نشان دهنده یک بیماری جدی و خطرناک باشند. لذا اگر وضعیت سیاهرگ های واریسی در شما روز به روز بدتر می شود، حتما به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت سلامتی شما را بررسی کند.نباید برای از بین بردن رگ های واریسی از درمان با دست، مثل ماساژ پا استفاده کرد. این کار خطرناک است و باعث ایجاد آمبولی در رگ ها می شود


3- در جایی از پا که واریس معمولا رخ می دهد از یخ استفاده کنید و یا آن را گرم کنید تا عضلات و درد پاها آرام شوند.

4- سعی کنید پاها را بالاتر از سر خود نگه دارید. هم چنین برای جریان خون بهتر از روغن بادام استفاده کنید.


هشدارها
1- در شرایط زیر فورا نزد پزشک بروید: اگر رگ های واریسی شما خونریزی کرد، اگر دچار درد یا ورم ناگهانی در پاها شدید، اگر متوجه یک برآمدگی در سیاهرگ واریسی و یا نزدیک آنها گشتید.


2- نباید برای از بین بردن رگ های واریسی از درمان با دست، مثل ماساژ یا لرزاندن پا استفاده کرد. این کار خطرناک است و باعث ایجاد آمبولی (لخته خون متحرک) در رگ ها می شود که می تواند حرکت کند و با قرارگیری در رگ های قلب باعث سکته قلبی گردد، و یا در رگ های مغز باعث سکته مغزی شود و یا در رگ های ریه، باعث انفارکتوس ریوی شود که همه این ها کشنده هستند.


3- مراقب درمان های گران قیمت و غیر متعارف باشید. در حالی که بیشتر این نوع درمان ها ضرری ندارند، ولی معمولا در درمان بیماری هم موثر نیستند.
در این  مورد می توان به داروهای گیاهی اشاره کرد. برخی از این مکمل های گیاهی واقعا از بروز مشکل جلوگیری و یا آن را درمان می کنند، ولی تبلیغات و ادعاهای بسیاری از شرکت های تولیدکننده آن ها بی پایه و اساس است. لذا همیشه قبل از استفاده از هر نوع داروی گیاهی و یا گیاه دارویی با پزشک مشورت کنید.
پزشک نمی تواند ادعای این شرکت ها را تایید و یا رد کند، ولی می تواند عوارض مضر برخی از این گیاهان دارویی را به شما بگوید.

منبع:تبیان

مدير جزيره بازدید : 27 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 8:31 نظرات ()

دهکده ورزش(جام جهانی فوتبال)

نگاهی به وضعیت تیم‌هایی که مسافر برزیل شدند

   

خبرآنلاین :ورزش > فوتبال جهان - در این گزارش نگاهی می اندازیم به وضعیت سی و دو تیم حاضر در جام جهانی 2014.

سروش امینی توماجی: بازی‌های انتخابی جام جهانی 2014 در سراسر دنیا به پایان رسید و سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان 32 تیمی که مسافر برزیل هستند، مشخص شدند. در اینجا نگاهی می اندازیم به وضعیت تیم‌های حاضر در جام جهانی 2014:

*برزیل

سرمربی: لوئیس فیلیپه اسکولاری (سن: 65)

بازیکن کلیدی: نیمار (سن: 21)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سالهای 1958،1962، 1970، 1994 و 2002

لحظات به یادماندنی: 1970؛ با وجود افتخارات پرشمار تیم ملی برزیل، انتخاب این بخش کمی دشوار است اما بسیاری از فوتبالدوستان تیم آن سالهای طلایی پوشان را بهترین تیم تاریخ فوتبال می دانند. تیمی که موفق شد برای اولین بار سه عنوان قهرمانی جام جهانی را از آن خود کند.

نکته جالب: بازیکنان تیم ملی برزیل در سالهای دور پیراهن سفید بر تن می کردند اما پس از ناکامی در جام جهانی 1950 این رنگ در میان مردم این کشور به بد یمنی معروف شد. پس از آن جوان 19 ساله ای به نام «آلدیر گارسیا شلی» پیراهن زرد رنگ برزیل را طراحی کرد که تا امروز مورد استفاده بازیکنان این تیم است. جالب اینجاست که این فرد اصلیتی اروگوئه ای دارد.

*ژاپن

سرمربی: آلبرتو زاکرونی (سن: 60)

بازیکن کلیدی: شینجی کاگاوا (سن: 24)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک هشتم نهایی در سالهای 2002 و 2010

لحظات به یادماندنی: 2004؛ سومین قهرمانی تیم ملی ژاپن در جام ملت های آسیا در شرایطی به دست آمد که کره جنوبی و ایران هم در وضعیت مناسبی بودند، این قهرمانی بار دیگر ثابت کرد که ژاپن از قدرت های برتر قاره آسیا است.

نکته جالب: ژاپن تنها تیم غیر آمریکایی تاریخ است که در رقابت های کوپا آمریکا شرکت کرده و جالب اینجاست که این تیم در سال 1999 به مقام قهرمانی این تورنمنت دست پیدا کرد.

*استرالیا

سرمربی: اولگر اوسیچ (سن: 65)

بازیکن کلیدی: تیم کیهیل (سن: 33)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک هشتم نهایی در سال 2006

لحظات به یادماندنی: 2006؛ «اگر ایتالیایی ها در محوطه جریمه ما تمارض نمی کردند...» این جمله ای است که اکثر فوتبالدوستان استرالیایی در این کشور بر زبان می آورند. تصمیم بحث برانگیز داور در ثانیه های پایانی بازی استرالیا - ایتالیا اگرچه در نهایت منجر به قهرمانی لاجوردی پوشان شد اما تیم ملی استرالیا را از گردونه رقابت ها خارج کرد.

نکته جالب: در تاریخ 11 آپریل 2001 و در چهارچوب بازی های انتخابی جام جهانی 2002 در منطقه اقیانوسیه تیم ملی استرالیا در خانه به مصاف تیم «ساموای آمریکا» رفت که در نهایت موفق شد این تیم بی نام و نشان را با نتیجه خیره کننده 31 بر صفر در هم بکوبد تا رکوردی بی نظیر در دنیای فوتبال ثبت شود. در آن دیدار عجیب آرچی تامپسون مهاجم استرالیایی به تنهایی 13 گل را به ثمر رساند تا بیشترین گل زده در یک بازی را به نام خود ثبت کند.

*ایران

سرمربی: کارلوس کروش (سن: 60)

بازیکن کلیدی: اشکان دژاگه (سن: 27)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله گروهی در سالهای 1978، 1998 و 2006

لحظات به یادماندنی: 1997؛ بدون شک گل خداداد عزیزی به استرالیا هیچگاه از ذهن فوتبالدوستان ایرانی پاک نمی شود. شاید کلمه «حماسه» برای آنچه که در آن سال در ملبورن رخ داد اغراق و بزرگنمایی نباشد. اگرچه ایران در جام جهانی 1998 به آنچه که استحقاقش را داشت، دست پیدا نکرد اما این صعود دراماتیک برای همیشه در تاریخ باقی خواهد ماند.

نکته جالب: علی دایی کاپیتان سابق تیم ملی از سال 1993 تا 2006 موفق شد 109 گل را برای ایران به ثمر برساند و در صدر جدول برترین گلزنان ملی قرار بگیرد. به نظر می رسد این رکورد خیره کننده تا سالهای سال دست نیافتنی باشد.

*کره جنوبی

سرمربی: هونگ میونگ بو (سن: 44)

بازیکن کلیدی: سون هیونگ مین (سن: 21)

بهترین عملکرد: مقام چهارمی در سال 2002

لحظات به یادماندنی: 2002؛ چهارم شدن در جام جهانی به عنوان کشور میزبان. این بهترین عملکرد تاریخ تیم های آسیایی در جام جهانی به شمار می رود.

نکته جالب: نام مستعار تیم ملی کره «تائگوک» است که اشاره دارد به نماد وسط پرچم این کشور. این نماد نشان دهنده تعادل بهشت و زمین در طبیعت است.

*هلند

سرمربی: لوئیس فن‌خال (سن: 62)

بازیکن کلیدی: رابین فن‌پرسی (سن: 30)

بهترین عملکرد: نایب فهرمانی در سالهای 1974، 1978 و 2010

لحظات به یادماندنی: 1988؛ برای لاله های نارنجی هیچ چیز ارزشمندتر از غلبه بر حریف سنتی و صعود به فینال مسابقات اروپایی نبود. یاران مارکو فن باستن چهارده سال پس از شکست در فینال جام جهانی انتقام شیرینی از آلمان غربی گرفتند و در نهایت با پیروزی برابر شوروی بر بام فوتبال اروپا ایستادند.

نکته جالب: دیدار دو تیم هلند و پرتغال در مرحله یک شانزدهم نهایی جام جهانی 2006 با 16 کارت زرد و 4 کارت قرمز رکورد جدیدی را در دنیای فوتبال از خود به جا گذاشت. این بازی خشن بعدها به عنوان «نبرد نورنبرگ» لقب گرفت.

*ایتالیا

سرمربی: چزاره پراندلی (سن: 56)

بازیکن کلیدی: ماریو بالوتلی (سن: 23)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سالهای 1934، 1938، 1982 و 2006

لحظات به یادماندنی: 2006؛ تنها یک ماه پیش از جام جهانی خبری باورنکرنی فوتبال ایتالیا را لرزاند، رسوایی گسترده آن هم در باشگاه های سری آ. در همان سال لاجوردی پوشان ایتالیا موفق شدند با هدایت مارچلو لیپی بر جام جهانی بوسه بزنند تا پس از برزیل به پرافتخارترین تیم جهان تبدیل شوند.

نکته جالب: در حالی که سه رنگ سبز، قرمز و سفید در پرچم ایتالیا دیده می شود اما پیراهن ملی پوشان این کشور آبی لاجوردی است. رنگ لاجوردی نشانه «ساوُی دیناستی» است که در قرن 19 میلادی به اتحاد کشور ایتالیا کمک کرد.

*کاستاریکا

سرمربی: خورجه لوئیس پینتو (سن: 60)

بازیکن کلیدی: برایان روئیس (سن: 28)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک هشتم نهایی در سال 1990

لحظات به یادماندنی: 1989؛ قهرمانی در جام کونکاکاف آن هم پس از 20 سال برای فوتبال کاستاریکا از اهمیت بالایی برخوردار بود. سومین قهرمانی این کشور در رقابت های کونکاکاف در حالی به دست آمد که اکثر کارشناسان تیم ملی آمریکا را شانس اصلی برای کسب عنوان قهرمانی می دانستند.

*آمریکا

سرمربی: یورگن کلینزمن (سن: 49)

بازیکن کلیدی: لاندن دوناوان (سن: 31)

بهترین عملکرد: مقام سومی در سال 1930

لحظات به یادماندنی: 1930؛ در اولین دوره جام جهانی فوتبال تیم ملی آمریکا بهترین عملکرد خود را به ثبت رساند. آنها در حالی به مقام سوم دست پیدا کردند که تنها 9 تیم در آن رقابت ها حضور داشتند.

نکته جالب: برت پتناد آمریکایی اولین بازیکن تاریخ فوتبال است که در رقابت های جام جهانی هت‌تریک کرد. او در سال 1930 برابر پاراگوئه سه گل به ثمر رساند تا نقش تاثیرگزاری در درخشش تیمش داشته باشد. جالب اینجاست که برای 76 سال گل دوم آمریکا به نام تام فلوری ثبت شده بود اما فیفا در سال 2006 با توجه به شواهد آن دیدار آن را اصلاح کرد.

*آرژانتین

سرمربی: آلخاندرو سابلا (سن: 59)

بازیکن کلیدی: لیونل مسی (سن: 26)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سالهای 1978 و 1986

لحظات به یادماندنی: 1986؛ دومین قهرمانی آرژانتین در جام جهانی با هنرمایی دیگو مارادونا به دست آمد. بدون شک با وجود گذشت سه دهه همچنان فوتبالدوستان گل مارادونا به انگلستان را به یاد دارند، گلی که با دست به ثمر رسید و بعدها به «دست خدا» معروف شد.

نکته جالب: آرژانتین و اروگوئه در سال 1901 اولین دیدار رسمی تاریخ فوتبال در خارج از خاک بریتانیا را برگزار کردند. هرچند پیش از آن آمریکا و کانادا در سال 1885 به مصاف هم رفته بودند اما آن یک مسابقه رسمی به شمار نمی رفت.

*بلژیک

سرمربی: مارک ویلماتس (سن: 44)

بازیکن کلیدی: ادن هازارد (سن: 22)

بهترین عملکرد: مقام چهارمی در سال 1986

لحظات به یادماندنی: 1986؛ در جام جهانی که مکزیک میزبانی آن را بر عهده داشت، تیم ملی بلژیک به عنوان پدیده رقابت ها لقب گرفت. هرچند این تیم با شکست برابر آرژانتین از رسیدن به فینال بازماند اما مقام چهارم تیم «گای تیس» برای کشور بلژیک از ارزش بسیاری برخوردار بود.

نکته جالب: تیم ملی بلژیک در حال حاضر در رده پنجم رنکینگ فیفا قرار دارد که بهترین جایگاه این کشور از سال 1920 به شمار می رود. بلژیک در حالی گلدان یک قرعه کشی جام جهانی را از آن خود کرده که تیم هایی چون فرانسه و پرتغال تا آخرین روزها در صف بلیت برزیل بودند.

*سوئیس

سرمربی: اوتمار هیتسفیلد (سن: 64)

بازیکن کلیدی: ژردن شگیری (سن: 22)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک چهارم نهایی در سالهای 1934، 1938 و 1954

لحظات به یادماندنی: 1938؛ تیم ملی سوئیس با پیروزی برابر تیم قدرتمند آلمان برای دومین بار متوالی به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که نازیها با ترکیبی از بازیکنان آلمانی و اتریشی پا به رقابت ها گذاشته بودند.

نکته جالب: پس از آنکه سباستین فری مهاجم تیم ملی سوئیس در جریان بازی با انگلیس در یورو 2004 به سمت استیون جرارد آب دهان پرتاب کرد، رسانه های سوئیسی به او لقب لاما دادند. فری هم برای اینکه پشیمانی خود را از این کار نشان دهد، یک لاما را از باغ وحش ملی سوئیس خرید و به خانه اش آورد!

*آلمان

سرمربی: یواخیم لو (سن: 53)

بازیکن کلیدی: مسوت اوزیل (سن: 25)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سالهای 1954، 1974 و 1990

لحظات به یادماندنی: 1974؛ متوقف کردن تیم یوهان کرایوف و «توتال فوتبال» دوست داشتنی اگرچه آلمان را به دومین قهرمانی در جام جهانی رساند، اما نفرتی ابدی را در دل هلندی ها به وجود آورد که همچنان آثار آن باقی است. بدون شک فینال برلین و حواشی آن از اتفاقات به یاد ماندنی تاریخ جام جهانی است.

نکته جالب: رنگ لباس تیم ملی آلمان سفید و سیاه است که در سالهای دور رنگ لباس ارتش «پروس» بود. آلمان ها برای بزرگداشت «پروس» از این رنگ استفاده می کنند.

*کلمبیا

سرمربی: خوزه پکرمن (سن: 64)

بازیکن کلیدی: رادامل فالکائو (سن: 27)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک هشتم نهایی در سال 1990

لحظات به یادماندنی: 2001؛ فتح کردن کوپا آمریکا در خانه ارزش خاصی برای هواداران فوتبال در کلمبیا داشت. پیروزی برابر مکزیک در بازی فینال با تک گل ایوان کوردوبا اولین قهرمانی تاریخ این تیم در آمریکای جنوبی را رقم زد.

*روسیه

سرمربی: فابیو کاپلو (سن: 67)

بازیکن کلیدی: یوری ژیرکوف (سن: 30)

بهترین عملکرد: مقام چهارمی در سال 1966

لحظات به یادماندنی: 2008؛ شاگردان گاس هیدینک در جام ملت های اروپا نمایش های خیره کننده ای را از خود به جای گذاشتند. آمادگی بالای روس ها در آن رقابت ها تیم ملی هلند را هم در امان نگذاشت. هرچند روسیه در نهایت مغلوب اسپانیا و تیکی تاکا شد اما درخشش ستارگانی چون آندره آرشاوین، رومان پاولیوچنکو و یوری ژیرکوف، این تیم را در جمع چهار تیم برتر قاره اروپا قرار داد.

*بوسنی و هرزگوین

سرمربی: سافت سوشیچ (سن: 58)

بازیکن کلیدی: ادین ژکو (سن: 27)

بهترین عملکرد: اولین دوره حضور

لحظات به یادماندنی: 2014؛ تیم ملی بوسنی و هرزگوین در شرایطی به عنوان صدرنشین گروه G مسافر جام جهانی برزیل شد که در گروه خود حریفان قدرتمندی چون یونان و اسلوواکی را پیش رو خود می دید اما با کسب 25 امتیاز از 10 بازی مقتدرانه جواز حضور در جام جهانی 2014 را به دست آورد.

نکته جالب: تیم ملی بوسنی و هرزگوین در اولین دیدار تاریخ خود در 6 جوئن 1993 در تهران به مصاف تیم ملی ایران رفت که در نهایت با نتیجه 3 بر 1 به پیروزی رسید.

*انگلستان

 سرمربی: روی هاجسون (سن: 66)

بازیکن کلیدی: وین رونی (سن: 28)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سال 1966

لحظات به یادماندنی: 1966؛ پیروزی برابر آلمان غربی در ورزشگاه ویمبلی لندن اولین و آخرین قهرمانی سه شیرها در جام جهانی را رقم زد. این قهرمانی خانگی آنقدر ارزشمند بود که همچنان یکی از خاطرات شیرین فوتبالدوستان انگلیسی به شمار می رود.

نکته جالب: پیش از آغاز جام جهانی 1970، بابی مور اسطوره انگلیسی ها به اتهام سرقت یک دستبند در کلمبیا دستگیر شد. او چهار روز را در زندان سپری کرد و سرانجام پس از مداخله هارولد ویلسون نخست وزیر وقت انگلستان آزاد شد.

*اسپانیا

سرمربی: ویسنته دل‌بوسکه (سن: 62)

بازیکن کلیدی: آندرس اینیستا (سن :29)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سال 2010

لحظات به یادماندنی: 2010؛ سرانجام ماتادورها طلسم ناکامی در جام جهانی را با شکست دادن هلند در بازی فینال شکستند. تیم تحت هدایت دل بوسکه که چهار سال قبل یورو را فتح کرده بود این بار بر بام فوتبال دنیا ایستاد تا اسپانیا کماکان به سلطه خود ادامه دهد.

نکته جالب: اسپانیا رکورد شکست ناپذیر ترین تیم ملی را در اختیار دارد. آنها بین سال 2007 تا 2009 در 35 مسابقه طعم باخت را نچشیدند و جالب اینجاست که در آن مدت تنها به تساوی دست پیدا کردند.

*شیلی

سرمربی: خورخه سامپائولی (سن: 53)

بازیکن کلیدی: الکسیس سانچز (سن: 24)

بهترین عملکرد: مقام سوم در سال 1962

لحظات به یادماندنی: 1962؛ به عنوان میزبان مسابقات تیم ملی شیلی به نیمه نهایی جام جهانی راه پیدا کرد و در نهایت به رتبه سوم رسید که بهترین عملکرد تاریخ آنها به شمار می رود.

نکته جالب: تیم ملی شیلی در سال 1974 با شکست شوروی به جام جهانی صعود کرد. اما جالب اینجاست که در آن سال شیلی از بازی در استادیومی که از آن برای اعدام استفاده می شد، خودداری کرد و در نهایت بدون آنکه به مصاف حریفان خود برود به جام جهانی رسید.

*اکوادور

سرمربی: رینالدو روئدا (سن: 56)

بازیکن کلیدی: آنتونیو والنسیا (سن: 28)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک هشتم نهایی در سال 2006

لحظات به یادماندنی: 2006؛ تیم ملی اکوادور در جام جهانی 2006 با آلمان میزبان همگروه بود و در همان بازی افتتاحیه متحمل شکست سنگینی برابر این تیم شد اما در نهایت موفق شد به عنوان تیم دوم گروه خود را به مرحله یک هشتم نهایی برساند.

*هندوراس

سرمربی: لوئیس فرناندو سوارز (سن:‌53)

بازیکن کلیدی: ویلسون پالاسیوس (سن: 29)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله گروهی در سالهای 1982 و 2010

لحظات به یادماندنی: 1981؛ هندوراس میزبان هشتمین دوره رقابت های کونکاکاف بود و در نهایت عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

نکته جالب: در سال 1969 دیدار دو تیم هندوراس و ال‌سالوادور در چارچوب بازیهای انتخابی جام جهانی به شورش کشیده شد. اختلافات اساسی دو کشور همسایه در مسائل سیاسی، منجر به کشته شدن هزاران نفر در روز بازی شد. با این حال چهار روز بعد فرمان آتش بس میان هندوراس و ال‌ساوادور صادر شد.

*نیجریه

سرمربی: استفان کشی (سن: 51)

بازیکن کلیدی: جان اوبی میکل (سن: 26)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک هشتم نهایی در سالهای 1994 و 1998

لحظات به یادماندنی: 1996؛ به نظر می رسد بازی در خاک آمریکا برای تیم ملی نیجریه خوش یمن است. دو سال بعد از آن که نیجریه ای ها برای اولین بار به جام جهانی آمریکا صعود کردند، موفق شدند مدال طلا المپیک را هم در این کشور به دست آورند.

نکته جالب: نانکو کانو ستاره سابق تیم ملی نیجریه پرافتخارترین بازیکن قاره آفریقا به شمار می رود. او در حالی که در فوتبال اروپا توپ می زد، کلکسیونی از افتخارات در قاره سیاه را به نام خود ثبت کرد.

*ساحل عاج

سرمربی: صبری لموشی (سن: 42)

بازیکن کلیدی: دیدیه دروگبا (سن: 35)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله گروهی در سالهای 2006 و 2010

لحظات به یادماندنی: 1992؛ تیم ملی ساحل عاج در ضربات پنالتی موفق شد با نتیجه عجیب 11 بر 10 غنا را شکست دهد و قهرمان جام ملت های آفریقا شود.

نکته جالب: ساحل عاج تنها تیم تاریخ جام جهانی است که در اولین حضور خود در این رقابت ها در تمام مسابقات دروازه حریفانش را باز کرد.

*کامرون

سرمربی: فولر فینکه (سن: 65)

بازیکن کلیدی: ساموئل اتوئو (سن: 32)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک چهارم نهایی در سال 1990

لحظات به یادماندنی: 1990؛ پیروزی 1 بر صفر برابر آرژانتین قهرمان جهان، کامرون را راهی مرحله حذفی جام جهانی کرد. هر چند شیرهای سیاه در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب انگلستان شدند اما عملکرد خوب آنها در آن مسابقات تحسین تمام فوتبالدوستان را برانگیخت.

نکته جالب: راجر میلا با گلی که در سال 1994 وارد دروازه روسیه کرد، به مسن ترین گلزن تاریخ جام جهانی تبدیل شد. او در آن زمان 42 سال و 39 روز داشت.

*غنا

سرمربی: جیمز آپیا (سن: 53)

بازیکن کلیدی: کوین پرینس بواتنگ (سن: 26)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک چهارم نهایی در سال 2010

لحظات به یادماندنی: 1992؛ نشان برنزی که تیم ملی غنا در مسابقات المپیک بارسلونا به دست آورد، آنها را به اولین تیم آفریقایی تاریخ تبدیل کرد که به مدال المپیک فوتبال می رسند.

نکته جالب: پس از آن که غنا سومین عنوان قهرمانی خود در جام ملت های آفریقا را به دست آورد، جایزه ارزشمند عبدالعزیز عبدالله سالم برای همیشه به این کشور رسید.

*الجزیره

سرمربی: وحید حلیلوزیچ (سن: 61)

بازیکن کلیدی: ایشاک بلفودیل (سن: 21)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله گروهی در سالهای 1982، 1986 و 2010)

لحظات به یادماندنی: 1990؛ الجزیره برای اولین بار در تاریخ خود قهرمانی جام ملت های آفریقا را از آن خود کرد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که آنها میزبانی این رقابت ها را بر عهده داشتند.

نکته جالب: در مرحله گروهی جام جهانی 1982 اگر آلمان با نتیجه 1 بر صفر اتریش را شکست می داد هر دو تیم راهی دور بعد می شدند اما اگر اتریش به پیروزی می رسید آلمانی ها از دور رقابت ها کنار می رفتند، همچنین پیروزی آلمان با بیش از یک گل به معنای حذف اتریش و صعود الجزیره به لطف تفاضل گل بود. در آن دیدار پس از آن که آلمان گل اول را به ثمر رساند دو تیم تا سوت پایان بازی را به تمسخر گرفتند. از آن پس قرار شد تمام مسابقات پایانی جام جهانی به طور همزمان برگزار شود.

*یونان

سرمربی: فرناندو سانتوس (سن: 59)

بازیکن کلیدی: جورجو ساماراس (سن: 28)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله گروهی در سالهای 1994 و 2010

لحظات به یادماندنی: 2004؛ غیر منتظره ترین قهرمانی تاریخ فوتبال. شاگردان اتو ریهاگل با سبکی که انتقاد بسیاری را به دنبال داشت، در بازی فینال پرتغال میزبان را شکست دادند و قهرمانی جام ملت های اروپا شدند.

نکته جالب: نام مستعار تیم ملی یونان «کشتی دزدان دریایی» است. در مراسم افتتاحیه یورو 2004 بازیکنان تیم ملی پرتغال وارد یک کشتی شدند و گوینده یونانی اعلام کرد که هموطنانش باید دزد دریایی باشند تا به قهرمانی برسند. در نهایت همین اتفاق رخ داد.

*کرواسی

سرمربی: نیکو کواچ  (سن: 42)

بازیکن کلیدی: لوکا مودریچ (سن: 28)

بهترین عملکرد: مقام سومی در جام جهانی 1998

لحظات به یادماندنی: 1998؛ سومی شاگردان میروسلاو بلاژویچ در جام جهانی فرانسه بدون شک یکی از شگفتی های تاریخ این رقابت ها به شمار می رود. تیمی که با غلبه بر رومانی و آلمان به مرحله نیمه نهایی رسید اما با شکست برابر فرانسه از رسیدن به فینال بازماند. کرواسی در نهایت با پیروزی 2 بر 1 برابر هلند در دیدار رده بندی مقام سومی آن رقابت ها را از آن خود کرد.

*پرتغال

سرمربی: پائولو بنتو (سن: 44)

بازیکن کلیدی: کریستیانو رونالدو (سن: 28)

بهترین عملکرد: مقام سومی در جام جهانی 1966

لحظات به یادماندنی: 1966؛ پرتغال با پیروزی 3 بر 1 برابر برزیل به مقام سوم جام جهانی رسید. رتبه ای که بهترین عملکرد آنها در تاریخ این رقابت ها به شمار می رود

نکته جالب: در جریان دیدار دو تیم انگلستان و پرتغال در جام جهانی 2006 پس از آنکه کریستیانو رونالدو باعث اخراج هم تیمی آن زمان خود یعنی وین رونی شد، به سمت نیمکت خودی چشمک شیطنت آمیزی زد که این حرکت او جنجال زیادی را در فوتبال جزیره به پا کرد.

*فرانسه

سرمربی: دیدیه دشان (سن: 45)

بازیکن کلیدی: فرانک ریبری (سن: 30)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سال 1998

لحظات به یادماندنی: 1998؛ درخشش بی چون و چرا زین الدین زیدان فرانسه را به اولین قهرمانی تاریخ خود در جام جهانی رساند.

نکته جالب: اولین گل تاریخ جام جهانی به نام تیم ملی فرانسه به ثبت رسیده است، هنگامی که لوسین لورن در سال 1930 در جریان پیروزی 4 بر 1 برابر مکزیک اولین گل تیمش را به ثمر رساند.

*مکزیک

سرمربی: میگوئل هرِرا (سن: 45)

بازیکن کلیدی: خاویر هرناندز چیچاریتو (سن: 25)

بهترین عملکرد: حضور در مرحله یک چهارم نهایی در سالهای 1970 و 1986

لحظات به یادماندنی:1999؛ قهرمانی مکزیک در جام کنفدراسیون ها ارزشمندترین افتخار تاریخ فوتبال این کشور محسوب می شود.

نکته جالب: آنتونیو کارباخال دروازه‌بان سابق مکزیک اولین بازیکن تاریخ فوتبال است که در 5 دوره جام جهانی حضور داشته است. رکورد او با تعداد حضور لوتار ماتیوس اسطوره تیم ملی آلمان برابری می کند.

*اروگوئه

سرمربی: اسکار تابارز (سن: 66)

بازیکن کلیدی: لوئیس سوارز (سن: 26)

بهترین عملکرد: قهرمانی در سالهای 1930 و 1950

لحظات به یادماندنی: 1930؛ پس از کسب دو مدال طلای المپیک در سالهای 1924 و 1928، اروگوئه ای ها میزبانی اولین جام جهانی فوتبال را برعهده گرفتند و در نهایت قهرمانی را در خانه نگه داشتند. در حال حاضر اروگوئه کوچکترین کشور جهان است که موفق شده جام جهانی را از آن خود کند.

نکته جالب: دو تیم اروگوئه و آرژانتین بیش از 170 بار در تاریخ فوتبال به مصاف هم رفته اند که یک رکورد در زمینه فوتبال ملی به شمار می رود.

مدير جزيره بازدید : 37 شنبه 02 آذر 1392 زمان : 8:17 نظرات ()

شهر سلامتی

آرامش با غذا

غذا خوردن خیلی از افراد را آرام می‌کند. بسیاری از پرخوری‌های عصبی هم نتیجه همین آرامش فردی است که بر اثر خوردن غذا به دست می‌آید. اما آیا تمام خوراکی‌ها به یک اندازه باعث شادی می‌شوند؟ شادی نتیجه آزاد شدن ماده‌ای به نام سروتونین در مغز است. به گزارش مجله سیب سبز، بعضی خوراکی‌ها به آزاد شدن سروتونین در مغز کمک بیشتری می‌کنند. با این خوراکی‌های شادی‌بخش آشنا شوید و با گنجاندن آن‌ها در برنامه غذایی خود، در ۱۰۰ ساعت آینده شادابی بیشتر را تجربه کنید.

هم انرژی، هم شادی

موز: موز منبعی غنی از پتاسیم و منیزیم است. این ۲ ماده شل‌کننده طبیعی عضلات و آرامبخش هستند. علاوه بر این موز حاوی ماده‌ای به نام آمنیو اسید تریپتوفان است. این ماده که در مغز به HTP5 تبدیل می‌شود باعث افزایش تولید سروتونین و ملاتونین می‌شود. این میوه انرژی زیادی هم در بدن تولید می‌کند.

ضد افسردگی

ماهی: ماهی منبع غنی از چربی‌های امگا ۳ و حاوی ویتامین‌های گروه B به‌ویژه۶ B و ۱۲ B است. این ویتامین‌ها برای مقابله با استرس بسیار مفید هستند. ویتامین B12 یکی از مهم‌ترین مکمل‌ها برای ساخت سروتونین است و کمبود آن می‌تواند باعث افسردگی شود.

تلخ بهتر است

شکلات: ماده شادی‌بخش شکلات در دانه کاکائو است. بنابراین برای اینکه جلوی چاقی را بگیرید بهتر است شکلات تلخ مصرف کنید. کاکائو سرشار از تریپوفان است؛ ماده‌ای که به تولید سروتونین منجر می‌شود. علاوه بر این شکلات از مقدار هورمون استرس کم کرده و آشفتگی‌های بیوشیمیایی مربوط به استرس را متعادل می‌کند.

خواب‌آور طبیعی

ماست و شیر: اکثر مواد لبنی حاوی ماده‌ای به نام تیروسین است. این ماده میزان سروتونین را در مغز افزایش می‌دهد. شیر دارای تریپوفان است و سروتونین آزاد می‌کند و استرس را کاهش داده و فرد را آرام می‌کند. علاوه بر این شیر کلسیم زیادی دارد. ماده‌ای که خواب را زیاد می‌کند.

شادی گیاهی

کلم بروکلی: این ماده مخصوصا وقتی به پاستا، برنج یا سالاد افزوده می‌شود، تاثیر معجزه‌آسایی در ایجاد شادی دارد. کلم بروکلی سرشار از ویتامین‌های گروه B است که به کاهش ترس، اضطراب، نگرانی و استرس و حتی افسردگی کمک می‌کنند. فیبر موجود در این سبزی نیز برای مقابله با یبوست و سندرم روده تحریک‌پذیر مفید است. این سندرم بر اثر استرس بلندمدت به وجود می‌آید.

خلق‌تان را تنظیم کنید

بادام: بادام سرشار از ویتامین B2، ویتامین E، منیزیم و روی است. ویتامین‌های B و منیزیم تاثیر بسزایی در تولید سروتونین دارند و به همین دلیل می‌توانند خلق انسان را تنظیم کنند و استرس را تسکین دهند. بادام می‌تواند با برخی از اثرات منفی استرس هم مقابله کند.

بادام و تقویت حافظه

یک متخصص طب سنتی گفت: بادام در تقویت حافظه بسیار مفید است و مصرف آن برای کودکان توصیه می‌شود. همچنین اگر پوست قهوه‌ای‌رنگ و نازک بادام برداشته شود و مغز سفیدرنگ آن مصرف شود، در بهبود یبوست تأثیر دارد.مریم مقیمی در مورد خواص خشکبار گفت: برخی از اقلام خشکبار باعث تقویت حافظه می‌شوند و برخی در رفع ناراحتی‌های گوارشی مؤثرند. این متخصص طب سنتی تصریح کرد: بادام را می‌توان به صورت حریره یا مخلوطی در شیر مصرف کرد به این صورت که ۱۵ عدد بادام را در یک لیوان آب به همراه نبات و شکر مخلوط کرده و مصرف کرد.وی ادامه داد: همچنین خشکبارهایی که تهیه می‌شوند اعم از بادام،فندق،پسته و… حتماً باید به صورت تازه تهیه شوند و بهتر است با پوست سخت آن تهیه شوند چراکه در صورتی که خشکبار به صورت پوست‌کنده یک ماه بماند خاصیت خود را از دست می‌دهد بنابراین بهتر است با پوست سخت آن به اندازه مصرف روزانه خریداری شود.مقیمی گفت: همچنین باید دانست که خشکبار را نباید مغز کرد و به مدت طولانی در یخچال و فریزر نگهداری کرد چرا که در این صورت خواص و ویتامین‌های خود را از دست می‌دهد.

مدير جزيره بازدید : 31 شنبه 02 آذر 1392 زمان : 8:14 نظرات ()

دهکده خبر(ژنو)

مذاکرات حساس تر شد/ وزیر خارجه امریکا در راه ژنو

سیاست > دیپلماسی - شامگاه جمعه ۲۲ نوامبر، اول آذر، در حالی که روز سوم از مذاکرات "ژنو ۳" پایان می‌گرفت، وزارت امور خارجه آمریکا تایید کرد که جان کری هم راهی ژنو است.

به ژزارش بی بی سی یک روز زودتر از کری، وزیر امور خارجه روسیه نیز به مذاکرات ژنو پیوسته بود.

جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که هدف از سفر جان کری به ژنو، "کمک به کاستن اختلافات و تسریع در رسیدن به توافق است."

ماری هرف، دیگر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در ژنو به سر می‌برد، گفته است کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و تیم او همچنان در تلاش اند که در شامگاه جمعه، پیشرفت در مذاکرات حاصل شود.

طبق گزارش‌ها، مذاکرات محمدجواد ظریف و خانم اشتون همچنان در ژنو در جریان است.

در همین حال عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، گفته است روز جمعه پیشرفت‌هایی در مذاکرات حاصل شده اما بعضی از موارد اصلی همچنان باقی مانده است.

این مذاکره‌کننده ارشد ایران در ژنو گفته است: "به میزان خوبی در مذاکرات به توافق نزدیک شده‌ایم."

ناظران و منابع خبری با اشاره به حضور وزیر امور خارجه آمریکا، درباره حصول یک توافق ابراز خوش‌بینی کرده‌اند.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا هم خبر داده که عازم ژنو است تا در مذاکرات حاضر شود.

خبرگزاری فرانسه نیز از قول منابع دیپلماتیک نوشته است که لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه نیز به مذاکرات ژنو می‌پیوندد.‏

بسیاری از ناظران، موضع سخت فرانسه را از دلایل به‌نتیجه‌نرسیدن دور قبلی مذاکرات می‌دانند.

خبرآنلاین

مدير جزيره بازدید : 45 شنبه 02 آذر 1392 زمان : 8:14 نظرات ()

دهکده خبر(بین الملل)

5+1 حق غنی سازی ایران را پذیرفت

 حق غنی سازی ا
ایران و 1+5 بحث خود در خصوص غنی سازی را با پذیرش حقوق ایران در متن نهایی به پایان رسانده اند و اکنون در حال مذاکره بر روی رآکتور اراک هستند.

شنیده ها در راهروهای محل برگزاری مذاکرات ایران و 1+5 حاکیست که وزیر خارجه روسیه قرار است در سفر به ژنو علاوه بر دیدار با نماینده سازمان ملل در امور سوریه با همتای ایرانی خود نیز دیدار کند.

 در حالی که مذاکرات ایران و 1+5 که از صبح امروز در قالب مذاکرات بین ظریف و اشتون ادامه پیدا کرده بود به منظور مذاکرات داخلی دو طرف متوقف شده است، گفتنی است لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه عازم ژنو خواهد شد. وی به منظور دیدار با اخضر ابراهیمی به ژنو سفر می کند و این احتمال وجود دارد که اخضر ابراهیمی با وزیر امور خارجه کشورمان نیز دیداری داشته باشد.
 
همچنین گفته می شود  که کاترین اشتون در حال مذاکره یا اعضای 1+5 است و جلسات داخلی آنها بعد از ظهر امروز نیز ادامه خواهد داشت. بعد از این جلسه اشتون به دیدار ظریف می رود و خیلی از موضوعات از جمله حضور وزرای خارجه کشورهای 1+5 احتمالا بر اساس توافق های این جلسه مشخص خواهد شد.

همچنین از منایع غربی و امریکایی حاضر در محل مذاکرات نیز شنیده شده است که ایران و 1+5 بحث خود در خصوص غنی سازی را با پذیرش حقوق ایران در متن نهایی به پایان رسانده اند و اکنون در حال مذاکره بر روی رآکتور اراک هستند.

گفتنی است وزیر امور خارجه پیشتر در اظهار نظری درباره مذاکرات تاکید کرده بود: خیلی از موضوعات در مسیر حل شدن است. ما همیشه گفته ایم که غنی سازی ایران قابل مذاکره نیست ما غنی سازی در خاک ایران را ادامه خواهیم داد و این حق ماست که آن را اعمال می کنیم و طرف مقابل باید به ما احترام بگذارد و هیچ راه حلی بدون غنی سازی نخواهد بود لذا من فکر نمی کنم غنی سازی بتواند خارج از هرگونه راه حلی باشد و نخواهد بود.
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fararu.com
مدير جزيره بازدید : 30 شنبه 02 آذر 1392 زمان : 8:12 نظرات ()

تعداد صفحات : 93

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
پایگاه خبری- تحلیلی سلام آباده: www.salamabadeh.ir
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  شما از چه طریقی خبرهای مورد نظرتان را دریافت می نمائید؟


  جزیره نیم نگاه

  فعال کردن اتاق گفتگو: 

  به مناسبت عید عی فطر قصد دارم بهکمک شما عزیزان اتاق گفتگو جزیره نیم نگاه را راه اندازی کنم 

  منتظر پیشنهادات شما عزیان هستم

  آمار سایت
 • کل مطالب : 921
 • کل نظرات : 22
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 15
 • آی پی دیروز : 33
 • بازدید امروز : 105
 • باردید دیروز : 128
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 307
 • بازدید ماه : 1,331
 • بازدید سال : 16,760
 • بازدید کلی : 43,626
 • کدهای اختصاصی
  دانلود نرم افزار کامپیوتر سفارش پاپ آپ بندری جدید